DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU W NASZEJ SZKOLE
Przez cały tydzień od 11 do 15 lutego w naszej szkole były realizowane różne przedsięwzięcia związane z Dniem Bezpiecznego Internetu. Propagowaliśmy działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
W ramach DBI w naszej szkole został przeprowadzone dla uczniów klas I-VIII zajęcia o cyberprzemocy i bezpiecznym poruszaniu się w Internecie. W szkole zostały rozwieszone plakaty Światowego Dnia Internetu. Ponadto na korytarzu pojawiła się gazetka tematyczna promująca witryny internetowe poświęcone problematyce bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci oraz zawierała informacje o cyberprzemocy.
Klasy VII i VIII wykonały prezentacje multimedialne oraz plakaty informacyjne na temat bezpieczeństwa korzystając z aplikacji canva. Młodsi uczniowie obejrzeli cykl filmów poświęconych zagrożeniom czyhającym w Internecie. Ponadto kl.I-III wzięli udział w konkursie wiedzowym oraz plastycznym (Strażnik Internetu). Wszyscy zarówno młodsi i starsi mogli sprawdzić swoje wiadomości korzystając z aplikacji LearningApps.























